Драгівська громада
Закарпатська область, Хустський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

ОГОЛОШЕННЯ про проведення громадського обговорення щодо зміни назв вулиць Драгівської територіальної громади

Дата: 05.04.2023 10:00
Кількість переглядів: 1489

  Драгівська сільська рада інформує про початок проведення громадського обговорення пропозицій  щодо перейменування вулиць в Драгівській територіальній громаді та запрошує жителів Драгівської громади, а особливо тих які проживають на вулицях які підлягають перейменуванню, до обговорення даного питання.

     Організатор громадського обговоренняДрагівська сільська рада.

     Громадське обговорення відбувається відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 24 жовтня 2012 року № 989 «Про затвердження порядку проведення громадського обговорення під час розгляду питань про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності, які за ними закріплені, об’єктам права власності, які належать фізичним особам, імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій» та Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». 

     Пропозиції щодо перейменування вулиць внесені тимчасовою комісією з перейменування вулиць Драгівської територіальної громади.

     Зауваження та пропозиції подаються до 05 травня 2023 року (протягом 30 календарних днів з моменту оприлюднення цього повідомлення) в електронному вигляді за онлайн-посиланням на Google-форму: https://forms.gle/RQa6PJ5DFwjBFnEa8

, або на поштову адресу: вул. Центральна, 100, с. Драгово, Закарпатська область, 90432 та на електронну пошту селищної ради: sr_dragovo@ukr.net.

Додаткова інформація за телефоном: (097) 200 20 11.

     Громадське обговорення заплановано провести у формі електронних консультацій з громадськістю на офіційному веб-сайті Драгівської сільської ради, зборів та зустрічей з жителями вулиць які перейменовуються. Термін проведення громадського обговорення з 08 травня по 12 травня 2023 року. Про час і місце проведення зборів та зустрічей буде повідомлено додатково шляхом розміщення повідомлення  на веб-сайті сільської ради та в громадських місцях Драгівської територіальної громади.

     Відповідальними особами за інформування населення про приймання пропозицій щодо зміни назв вулиць є староста села Золотарьово Сливка Василь Антонович, в.о. секретаря Драгівської сільської ради Красілинець Ольга Іванівна та заступник Драгівського сільського голови Худа Іван Іванович. Відповідальними особами за проведення громадського обговорення є тимчасова комісія з питань перейменування назв вулиць.

     Результати громадського обговорення будуть оприлюдненні на офіційному сайті Драгівської сільської ради за посиланням: https://dragivska.gromada.org.ua   в строк до  19 травня 2023 року.

 

     Перелік нових вулиць та провулків, які згідно вимог Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки", які  підлягають перейменуванню додається:

 

ПРОПОЗИЦІЇ

тимчасової комісії з перейменування вулиць в с. Драгово

 

Діюча назва

Пропонується

Примітка

1.

Ватутіна

Сагайдачного

Петро Конашевич-Сагайдачний –

(1582-1622) український полководець і політичний діяч, гетьман реєстрового козацтва, кошовий отаман Запорізької Січі. Організатор успішних походів запорозьких козаків проти Кримського ханства, Османської імперії та Московського царства.

2.

Гагаріна

Дубинця

Станіслав Петрович Дубинець –  (1940-2013) голова колгоспу в Драгові, під керівництвом якого зроблено значний внесок в розвиток Драгова. За роки його керівництва в Драгові було побудовано будинок культури з актовим залом на 400 місць з конференц-залом на 150 місць, бібліотекою і спортивним залом, школу на 1176 учнівських місць, дитячий садок в Драгові, початкову школу і бібліотеку в присілку Становець, дитячий садок і бібліотеку в селі Забрідь, розпочато будівництво триповерхової будівлі дільничної лікарні в Драгові та ін.

3.

Глінки

Лисенка

Микола Віталійович Лисенко (1842-1912) – український композитор, піаніст, диригент, педагог, збирач пісенного фольклору, громадський діяч. Миколу Лисенка вважають засновником української національної музики.

4.

Горького

Маланюка

Євген Филимонович Маланюк (1897-1968) – український письменник, поет, публіцист, літературний критик, одна з найяскравіших постатей вітчизняної літератури ХХ століття, її безумовний класик. Усією своєю творчістю він прагнув сприяти відродженню української держави для сильної та самобутньої української нації.

5.

Комарова

Січових стрільців

Січові стрільці  – військовий підрозділ Наддніпрянської Армії УНР, сформований у 1917 році початково із українців з Галичини та Буковини, військовополонених з австро-угорської армії, які добровільно згодилися захищати Українську Центральну Раду перед наступному більшовиків.

6.

Кошового

Кожедуба

Іван Микитович Кожедуб (1920-1991) – радянський військовий діяч українського походження, льотчик-винищувач, найрезультативніший ас у авіації Антигітлерівської коаліції за весь час Другої світової війни. На його рахунку 64 повітряні перемоги. Маршал авіації. Тричі Герой СРСР.

7.

Кутузова

Чорновола

Вячеслав Максимович Чорновіл (1937-1999) – український політик, громадський діяч, публіцист, літературний критик, народний депутат України І-ІІІ скликань, діяч руху опору проти зросійщення та національної дискримінації українського народу, політичний в'язень СРСР.

8.

Лермонтова

Ліни Костенко

Ліна Василівна Костенко (1930-наші роки) – українська поетеса-шістдесятниця, письменниця, дисидент.

9.

Макаренка

Миколи Рішка

Микола Васильович Рішко (-2009) – народився, виріс, здобув середню освіту і почав трудову діяльність в Драгові. Член національної спілки журналістів. Автор книг: “Втеча з темряви”, “Хуст”, “Краса вірності”, “Каїнові сльози”, “Вогняні дороги”, “Вибрики на чужому горбі”, “Добротворці”, “Золоте сузір'я,”, “Як жила, боролася і вмирала Закарпатська правда”, “Звитяжці священної війни” та “Драгово”.

10.

Маяковського

Синевича

Олександр Сеневич (1985-2022) – драгівчанин, який з 2014 року захищав незалежність України у війні з росією. Спочатку проходив службу в лавах “Азов”, згодом в ЗСУ. Героїчно загинув у боях з “кадирівцями” в обороні Києва від загарбників.

11.

Павлова

Росохи

Степан Юрійович Росоха (1908-1986) – український журналіст, видавець і політичний діяч на Закарпатті й еміграції, заступник Голови Сойму Карпатської України. Народився в Драгові.

12.

Правди

Леонтовича

Микола Дмитрович Леонтович (1877-1921) – український композитор, хоровий диригент, піаніст, педагог, збирач музичного фольклору, громадський діяч. Автор широко відомої хорової пісні “Щедрик”, яка перекладена багатьма мовами і відома у англомовному світі як Carol of the Bells.

13.

Пушкіна

Каденюка

Леонід Костянтинович Каденюк (1951-2018) – український льотчик-випробувач 1-го класу, політичний діяч, генерал-майор авіації, перший і єдиний астронавт незалежної України.

14.

Суворова

Княгині Ольги

Ольга (близько 910 – 969) – княгиня київська. З 944 року по 946 рік була правителькою Русі.

15.

Толстого

Коцюбинського

Михайло Михайлович Коцюбинський (1864-1913) – український письменник, громадський діяч, голова “Просвіти в Чернігові. В українську літературу увійшов як майстер психологічної прози. Вершинами його художнього стилю критики вважають твори “Fata Morgana”, “Що записано в книгу життя”, “Тіні забутих предків”.

 

АЛЬТЕРНАТИВНІ НАЗВИ ДЛЯ с. ДРАГОВО

ВишневецькогоДмитро Вишневецький – перший козацький гетьман, засновник традицій першої Запорозької Січі. Яскравий і відважний козацький ватажок у 1553 році власним коштом збудував замок-фортецю на острові Мала Хортиця. Фортеця мала стати форпостом у боротьбі проти татарської навали.

 

Острозького – Костянтин Василь Острозький (також Василь Костянтин Острозький, бл. 2 лютого 1526 — між 23 та 29 лютого 1608[3]) — руський князь, військовий, політичний, культурний і релігійний діяч, магнат, меценат. Один з найзаможніших і найвпливовіших магнатів, сенатор Речі Посполитої, засновник Острозької академії. Син князя Костянтина Острозького. Був головою Київського воєводства протягом 49 років.

 

Котляревського – Іва́н Петро́вич Котляре́вський (29 серпня (9 вересня) 1769, Полтава — 29 жовтня (10 листопада) 1838, Полтава) — український письменник, військовий, класик нової української літератури, громадський діяч.

Його поема «Енеїда» (1798) стала великим твором загальнонаціонального значення нової української літератури, написаним народною мовою.

 

Кобилянської – О́льга Юліа́нівна Кобиля́нська (27 листопада 1863, Гурагумора — 21 березня, 1942, Чернівці) — українська модерністська письменниця, рання учасниця жіночого руху на Буковині, приятелька Лесі Українки. Авторка повістей та оповідань, найчастіше привячених зображенню українського жіноцтва на межі століть, а також — становищу тогочасного буковинського села. Одна з найважливіших постатей раннього модернізму в українській літературі

 

Стуса – Bаси́ль Семе́нович Стус, псевдо Василь Петрик (6 січня 1938, село Рахнівка, Гайсинський район, Вінницька область Українська РСР, СРСР — 4 вересня 1985, табір ВС-389/36-1 (Перм-36), біля села Кучино, Пермський край, РРФСР, СРСР) — український поет-шістдесятник, перекладач, публіцист, прозаїк, мислитель, літературознавець, літературний критик, правозахисник, політв'язень СРСР, дисидент, член Української Гельсінської групи, борець за незалежність України у XX столітті. Один із найактивніших представників українського дисидентського руху. Учасник акції протесту в київському кінотеатрі «Україна» в 1965 році. Лауреат Державної премії ім. Т. Шевченка (1991, посмертно), Герой України (2005, посмертно). За переконання про необхідність збереження й розвитку української культури зазнав репресій з боку радянської диктатури, його творчість була заборонена та частково знищена, а він сам був засуджений до тривалого перебування в місцях позбавлення волі, де й загинув.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь